Współpraca

Pomóżcie nam budować i doskonalić GAC!

Czy posiadacie zdjęcia, dokumenty, pamiętniki lub dzienniki, które chcielibyście dołączyć do zbiorów Giżyckiego Archiwum Cyfrowego? Chcielibyście podzielić się relacjami, wspomnieniami lub innymi materiałami, które można nagrać i udostępnić w wersji audio lub wideo? Rozpoznajecie na zdjęciach osoby, miejsca lub wydarzenia, i chcielibyście nam o tym opowiedzieć? Zapraszamy do współpracy.

Kroki postępowania

KROK 1

Kontakt

Aby umówić się na spotkanie, napiszcie do nas na adres gac@gizycko.pl.

KROK 2

Spotkanie

Obejrzymy materiały, które chcecie udostępnić w GAC i porozmawiamy, jak je opisać. Jeśli sami nie możecie dostarczyć nam zbiorów ze swoich domowych archiwów, możemy przyjechać do Was i wypożyczyć je od Was do digitalizacji. Jeśli chcielibyście podzielić się wiedzą o innych zbiorach znajdujących się w GAC, z chęcią Was wysłuchamy.

KROK 3

Opracowanie materiałów

Z Waszą pomocą opiszemy przekazane przez Was materiały. Poszczególnym obiektom przypiszemy metadane, aby ułatwić innym użytkownikom i użytkowniczkom GAC ich przeglądanie i/lub wyszukiwanie.

KROK 4

Przygotowanie wersji cyfrowej

Zdigitalizujemy Wasze zdjęcia lub dokumenty na profesjonalnych skanerach. Przygotujemy nagrania audio lub wideo na podstawie Waszych wspomnień lub relacji. Jeśli udostępnicie nam jakiekolwiek materiały, zwrócimy je Wam wraz z darmową wersją cyfrową.

KROK 5

Publikacja zbiorów

Udostępnimy przekazane przez Was zbiory w GAC, dbając o ich odpowiedni status prawny. Zapewnimy najlepszą jakość cyfrową Waszych materiałów, możliwość ich pobrania lub podzielenia się nimi w mediach społecznościowych.